Menu Content/Inhalt
Start arrow O szkole arrow Historia
EFS - Każdy korzysta, nie każdy widzi

Pracownia komputerowa EFS 2008

 

 Pracownia komputerowa znajdująca się w sali 120 jest najnowszą pracownią w naszej szkole. Powstała ona końcem czerwca 2008r. w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół". Współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego EFS.

       Na jej wyposażenie składają się:
           - 10 komputerów uczniowskich z Windowsem Vista PL
              (monitory panoramiczne SAMSUNG)
           - do każdej stacji roboczej dołączone są słuchawki i mikrofon
           - komputerowe głośniki aktywne
           - Laptop marki Dell (Windows Vista)
           - Skaner HP
           - Drukarka laserowa SAMSUNG
           - Projektor multimedialny HITACHI
           - Serwer z systemem Windows Server 2003  

Dodatkowo w skład oprogramowania wchodzą:
           - MS Office Proffessional 2007 Polish,
           - Oprogramowanie zabezpieczające przed wyświetlanie stron niepożądanych CENZOR

 

 
Utworzenie Gimnazjum w Kamienicy Polskiej

1 września 1999r. to data szczególna. W tym dniu rozpoczęło istnienie nasze Gimnazjum – Gimnazjum w Kamienicy Polskiej. Na inaugurację nowego roku szkolnego 1999/2000 przybyli: Wójt Gminy inż. Włodzimierz Kleszcz, ks. proboszcz mgr Jan Mucha, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie.

Otwarcia dokonała pani dyrektor mgr Halina Pańczyk. W swoim przemówieniu stwierdziła: „Gimnazjum to szkoła nowego typu, nowej jakości. Szkoła zawieszona między dzieciństwem a dorosłością. Ma być sposobem na osiągnięcie prze uczniów wyznaczonych celów...” I taka jest też misja szkoły: „Nasze gimnazjum szansą na sukces”. Gimnazjum ma sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi osobowości ucznia. Nasz absolwent to człowiek umiejący radzić sobie w życiu, posiadający wiedzę dającą podstawy do dalszego kształcenia, dostrzegający wartości etyczne, czujący przynależność do wspólnoty lokalnej, jako swej malej ojczyzny, potrafiący krzewić narodowe tradycje i kulturę polską. To człowiek otwarty na świat, na wszystko, co nowe i wartościowe.

Kolorem wyróżniającym szkołę jest niebieski.

 
Nadanie imienia szkole

W dniu 6 grudnia 2003r. odbyło się największe święto naszej szkoły. Wtedy to uroczyście, w atmosferze prawie magicznej, którą sprawiła oprawa poetycka, muzyczna i scenograficzna dostąpiliśmy zaszczytu nadania naszej szkole imienia Agnieszki Osieckiej. Uroczystość uświetniła obecność Pani Agaty Passent – córki naszej patronki. Pani Agata wyrażała swoją ogromną radość z naszego wyboru patrona, była bardzo wzruszona, podobnie, jak wszyscy obecni na tej akademii.

 
designed by made your web.com