Menu Content/Inhalt
Start arrow Informacje arrow Co po gimnazjum? arrow Szkoły ponadgimnazjalne Częstochowa 2012/2013
Szkoły ponadgimnazjalne Częstochowa 2012/2013

Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Języki obce

Przedmiot uzupełniający

Przedmioty punktowane

język angielski, język polski, biologia

angielski jako obowiązkowy niemiecki lub rosyjski do wyboru jako drugi

historia i społeczeństwo, ekonomia w praktyce  oraz dodatkowe lekcje matematyki

język polski, język obcy, biologia, chemia

język angielski, język polski, geografia

język polski, język obcy, geografia, matematyka

 

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego

Kl

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Języki obce

Przedmioty uzupełniające

Przedmioty punktowane

(oprócz języka polskiego)

IA

Polski, historia, wos

Język angielski +

Język niemiecki lub język rosyjski

Przyroda,  Łacina dla humanistów

 Edukacja społeczno - prawna „Szkoła demokracji”

Język obcy obowiązkowy, Historia, Wos

IB

Polski, historia, wos

Język angielski +

Język niemiecki lub język rosyjski

Przyroda

 Łacina dla humanistów

 Edukacja medialna „Serce kultury”

Język obcy obowiązkowy, Historia, Wos

IC

Geografia, angielski,

język niemiecki lub

język włoski

Język angielski +

 15 osób – język niemiecki
15 osób – język włoski

Historia i społeczeństwo

 Geografia regionu

 Niemiecki/włoski z elem. krajoznawstwa

Język angielski, Geografia, Wos

ID

Geografia, matematyka, angielski

Język angielski +

Język niemiecki lub język rosyjski

Historia i społeczeństwo

 Elem. ekonomii w geografii

 

Język angielski, Matematyka, Geografia

IE

Biologia, chemia, angielski

Język angielski +

Język niemiecki lub język rosyjski

Historia i społeczeństwo

 Łacina dla medyków

 Fizyka dla medyków

Język angielski, Biologia, Chemia

IF

Biologia, chemia,    fizyka

Język angielski +

Język niemiecki lub język rosyjski

Historia i społeczeństwo

 Łacina dla medyków

 Język obcy obowiązkowy, Biologia, Chemia

 

II LO im. R. Traugutta, ul. Kilińskiego 62

Klasa

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Języki obce

Przedmioty punktowane

klasa IA ("humanistyczna")

 j. polski, historia, wos

 angielski i francuski;

 historia, wos, j. obcy

klasa IB ("przyrodnicza")

biologia, fizyka, chemia

 angielski i drugi do wyboru

 biologia, fizyka, chemia

 klasa IC ("przyrodnicza")

biologia, fizyka, chemia

 angielski i drugi do wyboru

 biologia, fizyka, chemia

klasa ID ("ekonomiczna")

matematyka, geografia, wos

 angielski i drugi do wyboru

 matematyka, geografia, wos

klasa IE ("informatyczno - politechniczna")

I grupa Ei - matematyka, fizyka, informatyka

angielski i drugi do wyboru

 matematyka, fizyka i astronomia, informatyka

II grupa Ep - matematyka, fizyka

angielski i drugi do wyboru

matematyka, fizyka i astronomia, chemia

klasa IF

biologia, chemia, j. angielski

angielski i drugi do wyboru*

 j. angielski, biologia, chemia

 

III LO  im. dr Wł. Biegańskiego

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Języki obce

Punktowane przedmioty

informatyka, matematyka, język angielski, geografia

angielski 5h,niemiecki 2h

informatyka, matematyka, geografia

informatyka, matematyka, język angielski, fizyka

angielski 5h,niemiecki 2h

informatyka, matematyka, język obcy

historia, geografia, WOS, język angielski

angielski 5h,niemiecki 2h

historia, geografia, WOS

geografia, WOS, język angielski

angielski 5h,niemiecki 2h

historia, geografia, WOS

biologia, chemia, język angielski

angielski 5h,niemiecki 2h

biologia, chemia, język angielski

język angielski, język francuski, WOS

angielski 5h,francuski 5h

WOS, język obcy I, język obcy II

 

IV Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza

 Oddział

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Punktowane przedmioty

A

język polski, język angielski, historia

język angielski, historia, wos

B

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

język obcy nowożytny, historia, wos

C

matematyka, fizyka, język angielski

matematyka, fizyka, język angielski

D

biologia, chemia, matematyka

biologia, chemia, matematyka

E

biologia, chemia, fizyka

biologia, chemia, fizyka

F

biologia, chemia, język angielski / j. niemiecki

biologia, chemia, język angielski / j. niemiecki

G

informatyka, matematyka, geografia

informatyka, matematyka, geografia

H

informatyka, matematyka, fizyka

informatyka, matematyka, fizyka

I

matematyka, geografia, język angielski

matematyka, geografia, język angielski

 


V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza

Klasy z przedmiotami realizowanymi   w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, przedmioty uzupełniające: przyroda i edukacja dziennikarska

historia, wiedza społeczeństwie, muzyka lub plastyka

język polski, język angielski, historia, przedmioty uzupełniające: przyroda i kulturoznawstwo USA

język angielski, historia, muzyka lub plastyka

język angielski, biologia, chemia, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne

język angielski, biologia, chemia

język angielski, geografia, matematyka, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne, ekonomia w praktyce

język angielski, matematyka, geografia

fizyka, matematyka, informatyka, przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, ekonomia w praktyce

fizyka, matematyka, informatyka

język polski, język angielski, historia,      przedmioty   uzupełniające: przyroda, zajęcia artystyczne   

język angielski, historia, muzyka lub plastyka

 

VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Język

Punktowane przedmioty

A    biologia, fizyka, chemia

język angielski, język rosyjski (gr 1), język francuski (gr 2)

biologia, chemia, fizyka

B    język polski, język angielski, historia, historia sztuki

język angielski, język francuski

j. obcy, historia i plastyka

C -   język polski, język angielski (grupa 1), język niemiecki (grupa 2), historia, WOS

język angielski, język niemiecki (gr 1), język niemiecki, język angielski (gr 2)

j. obcy, historia i WOS

D -   matematyka, fizyka, informatyka

język angielski, język niemiecki

informatyka, fizyka, matematyka

E -   język angielski, język rosyjski, historia, WOS

język angielski, język rosyjski

j. obcy, historia i WOS

F -   język polski, język angielski, historia, WOS

język angielski, język francuski

j. obcy, historia i WOS

G -   matematyka, geografia, WOS

język angielski, język niemiecki (gr 1), język rosyjski (gr 2)

matematyka, geografia i WOS

H - matematyka, geografia, WOS

język angielski, język niemiecki

matematyka, geografia i WOS

 

IX Liceum Ogólnokształcące  im. Cypriana Kamila Norwida


Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmiot uzupełniający

Przedmioty punktowane

biologia, fizyka, chemia,

historia i społeczeństwo

biologia, chemia, fizyka  

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

przyroda, zajęcia artystyczne

historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy

geografia, historia, wiedza o społeczeństwie

przyroda

geografia, historia, wiedza o społeczeństwie

matematyka, fizyka, chemia

historia i społeczeństwo, podstawy CAD

matematyka, fizyka, chemia

matematyka, fizyka, informatyka

historia i społeczeństwo

matematyka, fizyka, informatyka

język angielski, geografia, matematyka

historia i społeczeństwo, statystyka komp.

język angielski, geografia, matematyka

fizyka lub chemia do wyboru, biologia, matematyka

historia i społeczeństwo

fizyka , biologia, matematyka

geografia, biologia, język angielski dla oddziału z programem piłki siatkowej,

historia i społeczeństwo, ekonomia w praktyce

 geografia, biologia, język obcy


 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego

Klasa

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

1a

biologia, chemia

język polski, biologia, chemia, wos

1b

historia, wiedza o społeczeństwie

język polski , historia, wos, język angielski

1c

geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka

język polski, geografia, wos, język angielski

1d

język polski, wiedza o społeczeństwie

język polski , wos, historia, język angielski

1e

geografia, wiedza o społeczeństwie

język polski, geografia, wos, historia

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

XII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Klasa

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Język

Przedmioty punktowane

Klasa europejska (A)

 historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski.

 angielski i niemiecki lub francuski

historia, WOS, język angielski

Klasa biologiczno-chemiczna (B)

 biologia, fizyka, chemia.

 angielski i niemiecki.

biologia, chemia, język angielski

Klasa humanistyczna (C)

 język polski, historia, język angielski.

 angielski i niemiecki lub francuski.

historia, WOS, język angielski

Klasa matematyczna (D)

 matematyka, fizyka, informatyka.

 angielski i niemiecki.

matematyka, informatyka, język angielski

Klasa ekonomiczna (E)

 język angielski. geografia, matematyka,

 angielski i niemiecki

matematyka, geografia, język angielski

Klasa turystyczna (G)

 język angielski, geografia, historia, informatyka.

 angielski i niemiecki lub francuski

geografia, informatyka, język angielski

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

TECHNIKUM NR 6

Klasa

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Język

Przedmioty punktowane

Technik budownictwa (K)

– matematyka, fizyka

- język angielski i niemiecki

matematyka, informatyka, j. angielski

Technik hotelarstwa (H)

– język angielski, geografia

- język angielski i niemiecki

geografia, informatyka, język angielski

Technik żywienia i usług gastronomicznych (U)

- informatyka, chemia

- język angielski i niemiecki lub francuski

biologia, informatyka, język angielski

Technik usług fryzjerskich (F)

–biologia, język angielski

- język angielski i niemiecki

biologia, zajęcia artystyczne, język angielski

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4

Zawód

Język

Przedmioty punktowane

Fryzjer (M)

angielski

j. polski, zajęcia artystyczne, biologia, j. angielski

 

Zespół Szkół Ekonomicznych ul. św. Augustyna 28/30,

TECHNIKUM nr 3 / 4-letnie/

Zawód

Języki

Przedmioty punktowane

technik ekonomista

 j. angielski, j. niemiecki/ j. francuski

 j. polski, matematyka, j. obcy obowiązkowy, geografia/ historia

technik handlowiec

 j. angielski, j. niemiecki

 j. polski, matematyka, j. obcy obowiązkowy, geografia/ historia

technik obsługi turystycznej

 j. angielski, j. niemiecki/ j. francuski

 j. polski, matematyka, j. obcy obowiązkowy, geografia/ historia

technik spedytor

 j. angielski, j. niemiecki/ j. rosyjski

 j. polski, matematyka, j. obcy obowiązkowy, geografia/ historia

technik księgarstwa

 j. angielski, j. niemiecki

 j. polski, matematyka, j. obcy obowiązkowy, geografia/ historia

 

Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Jasnogórska 84/90

Zawód

Przedmioty punktowane

Technik awionik

język angielski lub niemiecki, matematyka i fizyka

Technik mechanik lotniczy

język angielski lub niemiecki, matematyka i fizyka

Technik elektronik

język angielski lub niemiecki, matematyka i fizyka

Technik informatyk

język angielski lub niemiecki, matematyka i fizyka

Technik teleinformatyk

język angielski lub niemiecki, matematyka i fizyka

Technik mechanik

język angielski lub niemiecki, matematyka oraz

fizyka lub chemia lub informatyka

Technik budownictwa

język angielski lub niemiecki, matematyka oraz

fizyka lub chemia lub informatyka

Technik ochrony środowiska

język angielski lub niemiecki, matematyka i chemia

Technik architektury krajobrazu

język angielski lub niemiecki, matematyka i geografia

 

Zespół Szkół im. gen. Władysława. Andersa, Ul. Legionów 58

TECHNIKUM NR 4

Zawód

Języki obce

Przedmioty punktowane

technik cyfrowych procesów graficznych

kontynuacja: j. angielski

nowy: j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. włoski

- j. polski, - informatyka, - j. obcy

- plastyka / technika (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

technik inżynierii środowiska i melioracji

kontynuacja: j. angielski lub j. niemiecki

nowy: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. włoski

- j. polski, - informatyka, - technika

- biologia / chemia / geografia (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

kontynuacja: j. angielski lub j. niemiecki

nowy: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. włoski

- j. polski, - informatyka, - technika

- chemia / fizyka / geografia (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

technik technologii drewna

kontynuacja: j. angielski lub j. niemiecki

nowy: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. włoski

- j. polski, - technika, - plastyka

- chemia / geografia / biologia (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

 

Zespół Szkół im. gen. Władysława. Andersa, Ul. Legionów 58

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

Zawód

Język obcy

Przedmioty punktowane

monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

j. angielski

- j. polski, - technika, - plastyka - informatyka / chemia (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

j. angielski

- j. polski, - technika, - plastyka - informatyka / chemia (przedmiot, z którego uczeń uzyskał wyższą ocenę na świadectwie)

 

 

 

 

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, ul.Krakowska 80F

Technikum Nr 7

Zawód

Przedmioty punktowane

technik technologii odzieży

j. polski, geografia, plastyka, technika

technik organizacji reklamy

j. polski, geografia, plastyka, technika

technik usług fryzjerskich

j. polski, geografia, plastyka, technika

 

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, ul.Krakowska 80F

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5

Zawód

Przedmioty punktowane

fryzjer

j. polski, geografia, plastyka, technika

krawiec, stolarz

j. polski, geografia, plastyka, technika

kaletnik, tapicer

j. polski, geografia, plastyka, technika

 

Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, ul. Warszawska 142

Technikum Nr 2

Zawód

Przedmioty punktowane

Technik Handlowiec - klasa z innowacją przedstawiciel handlowy

Język polski, Zajęcia techniczne, WOS, Informatyka.

 Technik Ekonomista

Język polski, Zajęcia techniczne, WOS, Informatyka.

Technik Ekonomista - klasa z innowacją policyjno-prawną

Język polski, WF, WOS, Informatyka.

 Technik Logistyk

Język polski, Zajęcia techniczne, WOS, Informatyka.

Technik Logistyk - klasa z innowacją pożarniczą

Język polski, WF, WOS, Informatyka.

 Technik Spedytor

 

 

Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, ul. Warszawska 142

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1

Zawód

Przedmioty punktowane

 Sprzedawca

Język polski, Plastyka, WOS, Informatyka

 Operator urządzeń przemysłu szklarskiego

Język polski, Plastyka, WOS, Informatyka

 Obuwnik

Język polski, Plastyka, WOS, Informatyka

 

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych ul. Augustyna 3/7

TECHNIKUM NR 10

Zawód

Przedmioty punktowane

Technik pojazdów samochodowych

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

Technik gazownictwa

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

Technik budownictwa - kwalifikacja: wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

Technik mechanik - kwalifikacja: użytkowanie obrabiarek skrawających

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

Do klasy pierwszej technikum może zostać przyjęty kandydat z minimalną ilością 60 punktów.

 

Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych ul. Augustyna 3/7

SZKOŁA ZAWOWOWA NR 8

Zawód

Przedmioty punktowane

1a,b Mechanik pojazdów samochodowych (60 uczniów)

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

1c Elektromechanik pojazdów samochodowych (30 uczniów)

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

1d Blacharz samochodowy (15 uczniów)

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

1d Lakiernik (15 uczniów)

j. polski, matematyka, język obcy, fizyka

 

Zespół Szkół Gastronomicznych im. Marii Curie Skłodowskiej, ul. Worcella 1

4 - letnie Technikum Nr 8

Zawód

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik technologii żywności
- technik hotelarstwa

- kelner

matematyka, fizyka,

język obcy (j.niemiecki lub j.angielski)

język obcy, geografia, biologia

Minimalna liczba punktów decydująca do przyjęcia do wszystkich klas pierwszych technikum wynosi 60

 

Zespół Szkół Gastronomicznych im. Marii Curie Skłodowskiej, ul. Worcella 1

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 6

Zawód

Przedmioty punktowane

- piekarz/wędliniarz           - kucharz               - cukiernik

język obcy, geografia, biologia

 

 

 

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, Bolesława Prusa 20

Technikum Nr 11

Zawód

Przedmioty punktowane

Technik geodeta

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Technik mechatronik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Technik elektronik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Technik informatyk

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Technik hutnik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Fototechnik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

 

Zespół Szkół im. Bolesława Prusa, Bolesława Prusa 20

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 9

Zawód

Przedmioty punktowane

Operator maszyn i urządzeń obróbki plastycznej

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Operator maszyn i urządzeń metalurgicznych

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Monter elektronik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Mechanik-monter maszyn i urządzeń

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Monter mechatronik

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

Mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych

Język polski, Matematyka, Język obcy, Informatyka

 

Zespół Szkół Technicznych, Al. Jana Pawła II 126/130

Technikum nr 12

Zawód

Przedmioty punktowane

Technik budownictwa

Język polski, geografia, zajęcia techniczne, informatyka

Technik architektury krajobrazu

Język polski, biologia, plastyka, informatyka

Technik drogownictwa

Język polski, geografia, zajęcia techniczne, informatyka

Technik urządzeń sanitarnych

Język polski, geografia, zajęcia techniczne, informatyka

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Język polski, geografia, zajęcia techniczne, informatyka


Zespół Szkół Technicznych, Al. Jana Pawła II 126/130
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 10

Zawód

Przedmioty punktowane

Murarz – tynkarz (3 lata)

Język polski

Geografia

Zajęcia techniczne

Informatyka

Monter konstrukcji budowlanych (3 lata)

Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych (3 lata)

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (3 lata)

 

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, ul. Targowa 29

Technikum nr 9

Zawód

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Przedmioty punktowane

Technik elektryk – 1En (klasa umundurowana)

- Matematyka od klasy pierwszej

- Do wyboru: Geografia lub Fizyka lub Informatyka od klasy drugiej

Matematyka lub Fizyka lub Geografia (najlepsza ocena), Informatyka, język obcy nauczany w gimnazjum (najlepsza ocena).

Technik energetyk – 1Eg

Technik elektroenergetyk transportu szynowego – 1Et

Technik telekomunikacji - Tk (klasa umundurowana)

Technik mechanik – 1T (klasa umundurowana)

 

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego, ul. Targowa 29

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7

Zawód

Przedmioty punktowane

Mechanik pojazdów samochodowych – 1mps 

- Informatyka lub Matematyka lub Fizyka (najlepsza ocena)

- Chemia lub Biologia lub Historia lub Geografia (najlepsza ocena),

- język obcy nauczany w gimnazjum (najlepsza ocena).

 

Elektromechanik pojazdów samochodowych – 1eps 

Elektryk – 1en

Elektromechanik  - 1 elm

Ślusarz – 1 s

Mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych – 1 ap

Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych – 1 mtk

 

VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe, ul. Kukuczki 30

Zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym

Punktowane przedmioty

język polski, wiedza o społeczeństwie, historia (edukacja medialna)

język obcy, wiedza o społeczeństwie, historia

 geografia, historia, język obcy

geografia, historia, język obcy

matematyka, fizyka, informatyka, język obcy

matematyka, informatyka, język obcy

klasa sportowa z dyscyplinami wiodącymi piłka siatkowa, pływanie, piłka nożna kobiet  z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym biologia, chemia, język obcy

biologia, wychowanie fizyczne, język obcy

 

 
« poprzedni artykuł
designed by made your web.com